top of page
Search
  • michal kuzemenský

Obraz domu 22.X.2020 - první prezentace Dominik Vácha


Prvních čtrnáct dní semestru studenti zpracovávali analýzy a podklady. To bylo 24.9. až 8.10. Druhých čtrnáct dní pracují na "obrazu domu". Hned na začátku chceme, aby řekli a ukázali o svém "domě" co nejvíc. To je metoda práce atelieru.

Prvních čtrnáct dní utvoří jeden tým, kde je potřeba se spolehnout jeden na druhého, udělat si vzájemně použitelné podklady a zpracovat různé okruhy analýz i teorie a seznámit s tím ostatní. Tentokrát téma zahradní město.

Druhé dva týdny semestru ponecháváme studenty svému osudu. Kontrast. Pracují samostatně na konceptu semestrálního projektu. Ti co to neznají nebo ti služebně mladší se pravděpodobně cítí hozeni do vody nebo pod tlakem. Přesně tak to je. Důvodů je několik, dva jsou nejdůležitější: nedovedu si představit, že bychom začali konzultovat něčí práci, aniž bychom věděli jaký cíl sleduje. Stejně tak si nedovedeme představit, že bychom konzultovali jednoho po druhém a neměli komparaci všech názorů. Obvykle je prezentace "obrazu domu" součástí SOU Středění. Odjet někam ven. Do Povodí Ohře nebo prostě někam hodně jinam. Tam To proběhne. Letos a minulý semestr je covid-lockdown. Sešli jsme se přes obrazovky. Vlastně se tím učíme něco dalšího a není to špatné. Jasně, Kačeří je Kačeří. Prostě Kačeří. Tohle je první prezentace obrazu domu od Dominika Váchy. To jsem si odmalinka přál. Fascinuje mě lodžie s postelí, stolem a záchodem. A popravdě ... nejenom to. Čím déle učím, tím méně rád o tom píšu. Občanský, dejme tomu politický rozměr návrhu mi vyhovuje. Dál posuďte bez návodu:... a bude to mít pokračování.


Comments


bottom of page